ARTYŚCI, KTÓRZY ZAGRAJĄ NA SCENIE RED BULL TOUR BUS NA ENEA SPRING BREAK

Autor: Paulina Gosk
REKLAMA
Drukuj

W kwietniu Red Bull Tour Bus zaparkuje na malowniczym Dziedzińcu Różanym Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, aby na swoim dachu gościć sześć koncertów. Będzie to – poza Placem Wolności – druga plenerowa scena Enea Spring Break.

21 i 22 kwietnia na Red Bull Tour Bus wystąpią: Łona, Webber & The Pimps, Bitamina, Julia Wieniawa, Max Bravura, Meek, Oh Why?, Joy Pop. Tym samym dołączają oni do grona już ogłoszonych artystów, którzy zagrają na Enea Spring Break 2017, a są wśród nich m.in. Fisz Emade Tworzywo, Domowe Melodie, Julia Pietrucha, Mitch & Mitch & Kassin, Anita Lipnicka, Wacław Zimpel, Snowman, Bry oraz Lucy Rose! 

Red Bull Tour Bus to wyjątkowy pojazd – koncertowy autobus ze sceną na dachu. Przez ostatnie 9 lat pojawił się w kilkudziesięciu miejscach kraju, prezentując najciekawszych artystów. Na swoim pokładzie gościł artystów takich, jak: Dawid Podsiadło, BRODKA, Pezet, Kamp!, Rasmentalism, Pogodno, Jamal i wielu innych. Red Bull Tour Bus odwiedzał juwenalia, festiwale, tworzył Małą Scenę w Jarocinie, rok temu po raz pierwszy zawitał też na Enea Spring Break. 

O ARTYSTACH

Łona i Webber to duet, który w polskim hip-hopie od lat zajmuje swoje miejsce. Błyskotliwe, pełne gorzkiego humoru rymy Łony, jak i doskonale z nimi korespondujące, odważne bity Webbera są zjawiskiem na naszej scenie całkowicie wyjątkowym. 

Max Bravura to śląski zespół wykonujący brytyjską muzykę. Założona przez wokalistę Macieja Wachowiaka grupa na wydanej w ubiegłym roku debiutanckiej epce „How Bravura” umiejętnie nawiązuje i do przeszłości (rock’n’rollowe lata Davida Bowiego) i dnia dzisiejszego (Franz Ferdinand) gitarowej muzyki z Wysp – ale filtruje to przez zupełnie własną wrażliwość i energię.

Meek, Oh Why? to pięcioosobowy zespół o unikatowym brzmieniu, balansujący pomiędzy wpływami muzyki elektronicznej, hip-hopu i nowoczesnego jazzu. Przy użyciu rapowanego słowa i nieograniczonej niczym otwartości muzycznej, zespół podczas koncertu w hipnotyczny sposób przeprowadza odbiorców przez podróż pełną skrajności, znajdującą jednak spójność pomiędzy wszystkimi elementami. Od lirycznych, tajemniczych poszukiwań, aż po kipiący ze sceny żywioł.

Julia Wieniawa jest artystką o wielu talentach, która szeroką popularność zdobyła najpierw jako aktorka. Muzykę  traktuje nadzwyczaj poważnie, co łatwo sprawdzić, przesłuchując jej debiutancki singel „Co mi jest” (2015) czy numer „Na zawsze”, z kompilacji „Flirtini: Heartbreaks & Promises Vol. 3”.

Joy Pop - electro-duet z Warszawy, który może się już pochwalić debiutanckim albumem „Designer Candies” (2015) i epką „Deadly Queen” wydaną na początku tego roku. Ich muzyka to zabawa podszyta melancholią, jak często zdarzało się w latach 80., do których Joy Pop nawiązują brzmieniem. Prostota, ale z drugim dnem. Tomek Wódkiewicz tworzył m.in. muzykę do spektakli teatralnych, wraz ze swoją dziewczyną tworzy techno kolektyw Titanus & Lady Hri. Wokalistka Hania Piosik jest natomiast mocno zakorzeniona w warszawskiej scenie improwizującej. Należy do Warsaw Improvisers Orchestra, współpracuje m.in. z Qbą Janickim (Wojtek Mazolewski Quintet), Patrykiem Zakrockim i Pawłem Szamburskim (SzaZa).

Bitamina, w składzie – Amar, Mateusz i Piotr - wychodzi od eksperymentalnego hip-hopu („Listy Janusza”), poszukując w muzyce instrumentalnej („Bitamina C”) doszli do oryginalnego brzmienia „Placu Zabaw”, płyty już w pewnych kręgach kultowej. W Poznaniu pochwalą się nowym, bardziej piosenkowym materiałem z albumu „Kawalerka”, który ukaże się w marcu.

Wstęp na Dziedziniec Różany tylko dla posiadaczy karnetów Enea Spring Break

Informacje o festiwalu, artystach i biletach na: www.spring-break.pl

Więcej informacji ze świata muzyki na:  www.redbull.pl/muzyka

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najciekawsze video

REKLAMA
REKLAMA