Odżywka do rzęs a serum do rzęs. Czy czymś się różnią?

Autor: kl
Artykuł sponsorowany

Odżywki do rzęs są niezwykle popularne. Dziś już niemal każda kobieta podchodzi świadomie do pielęgnacji rzęs. Każda chce też mieć włoski długie jak modelki z reklamy. Obecnie rynek kosmetyczny obfituje w nieprzebrane ilości odżywek – zdecydowanie jest w czym wybierać. Konsternacja następuje, gdy zamiast odżywki do rzęs trafiamy na „serum do rzęs” Czym jest serum i czy różni się od odżywki?

Serum – do rzęs i nie tylko. Co skrywa się pod tą nazwą?

Serum to termin, który powstał dla określenia nowej klasy produktów kosmetycznych. To kosmetyk o większym stężeniu i wysoce skoncentrowanych (bardziej niż w np. w kremach) składnikach. Jego zadaniem jest silniejsze działanie na skórę, mocniejsze odżywianie. Serum działa po prostu o wiele intensywniej i dociera do głębszych partii skóry. Inna jest tu również konsystencja: serum jest lekkie i wodniste, nie zabezpiecza i nie chroni skóry na zewnątrz. Idealnie jest łączyć serum do twarzy z kremem – tylko taka pielęgnacja daje maksimum korzyści.

Serum do rzęs i odżywka do rzęs – jak działają?

Przy próbie określenia właściwości odżywki do rzęs (zarówno jej postaci, konsystencji jak i działania), okazuje się, że wygląda i działa jak serum. Z tego względu każda odżywka do rzęs, która ma za zadanie dotrzeć do cebulek i wzmocnić włoski od wewnątrz - to w gruncie rzeczy serum. Dotychczas niemal każdą odżywkę wyposażoną w pędzelek i nakładaną tuż za linią rzęs określono mianem serum: to najlepiej oddawało jej właściwości. Niestety – termin”odżywka” jest popularniejszy wśród kobiet i właściwie to tylko semantyczna zmiana w nazwie: w żadnym razie nie wpływa na działanie kosmetyku. Inaczej mówiąc: odżywka do rzęs to nie jest lżejsza forma serum – to ten sam kosmetyk. Nazwa koncentruje się po prostu na efektach działania (odżywka) a nie na formule i wyglądzie kosmetyku (serum).

Każde serum to odżywka, ale nie każda odżywka do rzęs to serum

Zawiłe? Niekoniecznie, jeśli pomyślimy o odżywkach do rzęs ze spiralką – ich popularność przypada na lata 80-te XX wieku. Ówczesne odżywki do rzęs z serum nie miały wiele wspólnego. Dzisiejsze, nowoczesne odżywek nie mają już spiralki, lecz maleńki pędzelek i bliżej im do eye-linera niż maskary. Tylko one zapewniają rzęsom 100% regeneracji.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1