Baasch x Urbański w SQ

Autor: kl

27 kwietnia w Klubie SQ wystąpią artyści należący do czołówki polskiej sceny elektronicznej: BAASCH i URBANSKI. BAASCH z zespołem zagra koncert, na którym będzie można usłyszeć przekrój jego twórczości, a URBANSKI przedstawi utwory ze swojej solowej płyty „Selected Works” (U Know Me Records), 2017).


BAASCH
to producent, wokalista, kompozytor i autor tekstów. Tym, co wyróżnia muzykę Baascha, jest jego niski wokal, wprowadzający w mroczne przestrzenie, ale także melodyjne, przebojowe kompozycje. Artysta porównywany jest do: Trust, The Knife, Depeche Mode, Davida Bowie. Oprócz elektroniki w muzyce Baascha obecne są żywe instrumenty, jak perkusja i skrzypce.

Od 2014  roku Baasch jest związany z wytwórnią Nextpop, gdzie wydał dwie autorskie płyty: „Corridors” (2015) i „Grizzly Bear With A Million Eyes” (2017). Komponując muzykę do głośnego filmu Tomasza Wasilewskiego "Płynące Wieżowce” (Sensefloor, 2013), zyskał międzynarodowe uznanie jako oryginalny twórca muzyki filmowej.

Znany z charyzmatycznych występów Baasch otwierał koncerty Tricky’ego i Bloodgroup, gościł z koncertami
w wielu krajach Europy i w Azji. Grał na najważniejszych festiwalach muzycznych w kraju: Open'er, Audioriver Festival, Tauron Nowa Muzyka, Orange Warsaw Festival, Free Form Festival. Koncertuje w składzie: Baasch (wokal, elektronika), Robert Alabrudziński (perkusja), Tomasz Mreńca (skrzypce), Aleksander Żurowski (elektronika). Specjalną oprawę świetlną koncertu przygotowało Piloci Studio.

URBANSKI (Wojtek Urbański) – to producent muzyczny, sound designer, czarodziej dźwięku, współtwórca projektu RYSY. Debiutował w 2007 roku w niemieckiej wytwórni Compost Records. Przez wiele lat komponował muzykę do animacji, spektakli i pokazów mody. Jako kompozytor muzyki teatralnej współpracował m.in. 

z reżyserką Eweliną Marciniak przy spektaklach „Księgi Jakubowe” w Teatrze Powszechnym oraz „Mapa
i terytorium” w Teatrze Wybrzeże. Wielokrotnie nagradzany za muzykę i sound design. W 2016 nominowany wraz z zespołem RYSY do nagrody Fryderyk 2016 za debiutancki album „Traveler”.

W lipcu 2017 roku ukazał się album URBANSKIEGO „Selected Works”. Materiał zebrany na płycie powstał
„w tak zwanym międzyczasie”. To utwory nagrywane w ramach odpoczynku od tworzenia muzyki do telewizji, teatru, a w kontekście ostatnich dwóch lat, odskoczni od projektu Rysy, który był dla Wojtka Urbańskiego bardzo angażujący. Układając tracklistę „Selected Works”, URBANSKI wybrał swoje najbardziej dopracowane brzmieniowo i przestrzennie produkcje z lat 2011 – 2017. Muzyka tworzona bez konkretnego celu, często do przysłowiowej szuflady, okazała się czymś najbardziej szczerym i osobistym. Poprzez swój solowy projekt URBANSKI, jeszcze głębiej eksploruje inspiracje muzyką techno.

URBANSKI skomponował również muzykę do serialu "Ultraviolet", w reżyserii Jana Komasy i Sławomira Fabickiego, który ukazał się jesienią 2017 roku. Razem z Justyną Święs nagrał utwór, promujący produkcję kanału AXN, który można usłyszeć w czołówce serialu.


BAASCH i URBANSKI regularnie współpracują z innymi przedstawicielami ambitnej sceny elektronicznej. Uczestniczą nawzajem gościnnie w swoich projektach i koncertach, remiksują wzajemnie swoje utwory. Często można ich spotkać na tych samych scenach klubowych. Tym razem artyści zapraszają do poznańskiego SQ Klub, ul. Półwiejska 42.

Start o godzinie 22:00


BAASCH Live


URBAŃSKI Live

Afterparty

Patroni koncertu: Aktivist, Burger King, Electronic Beats


Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1637876619633282/


Przedsprzedaż biletów: 25 zł (do wyczerpania puli) / 30 zł (do wyczerpania puli) / 35 zł

www.biletomat.pl/baaschsq/

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

Ruch drogowy