Nie żyje Avicii. Szwedzki DJ miał 28 lat

Autor: kl x-news

Szwedzki DJ Tim Bergling, znany pod pseudonimem Avicii, został znaleziony martwy w Omanie. Muzyk miał 28 lat. Avicii był jedną z największych gwiazd elektronicznej muzyki tanecznej.
Przyczyny zgonu nie podano.

W przeszłości Tim Berling przeszedł z ostre zapalenie trzustki, które miało być spowodowane nadmiernym spożywaniem alkoholu. W 2014 r. usunięto mu pęcherzyk żółciowy i wyrostek robaczkowy. Zrezygnował z występów na żywo w 2016 r.

Avicii był gwiazdą muzyki elektronicznej. Jego najpopularniejszym utworem było „Wake me up”, które trafiło na 4. miejsce listy Billboard Hot 100, a album, na którym znajdowała się piosenka, osiągnął status wielokrotnej platyny. Berling był dwukrotnie nominowany do nagród Grammy oraz MTV Music Awards.

Artysta zmarł w kilka dni po ogłoszeniu jego nominacji do tegorocznej Billboard Music Award w kategorii elektronicznej muzyki tanecznej za EP "Avicii (01)".

„Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o śmierci Tima Berglinga, znanego również jako Avicii. Rodzina jest zrozpaczona. Prosimy więc o uszanowanie jej prywatności w tym trudnym czasie” - napisała w oświadczeniu menedżerka artysty.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1