Polski malarz Stanisław Brajer powrócił do Poznania po 18 latach

Autor: Redakcja portalu www.ontv.pl Foto. redakcja

W murach redakcji portalu codziennypoznan.pl odbył się kolejny wernisaż w ramach projektu "Fabryka Marzeń Precyzyjnych". Tym razem uczestnicy wystawy mogli podziwiać obrazy Stanisława Brajera, uznanego polskiego malarza. Miłośnicy malarstwa tłumnie przybyli na wystawę, która okazała się prawdziwą ucztą dla oczu i duszy.

W sobotni wieczór do redakcji portalu codziennypoznan.pl mieszczącej się w murach Starego Browaru odbył się wernisaż uznanego polskiego malarza, Stanisława Brajera, który zaszczycił gości swoją obecnością. Kuratorem wystawy został Dominik Górny, który poprowadził zarówno część artystyczną, jak i loterię prac artysty.Przy nastrojowej muzyce Edith Piaf, która jest jedną z ulubionych piosenkarek artysty, goście mogli oglądać starannie wybrane ponad 40 prac będących odzwierciedleniem różnych etapów twórczości Brajera. Obrazy malarza wyróżnia styl, który pozwala na odkrywanie dzieła na nowo przy każdym spojrzeniu. Jak podkreśla sam artysta, jego obrazy można interpretować w dowolny, indywidualny sposób.

Wiele barw oraz różnorodność tematyki, przy jednoczesnym charakterystycznym stylu i pociągnięciu pędzla artysty wzbudzały podziw i dyskusję. To właśnie barwa jest dla Stanisława Brajera niezwykle ważna i dlatego dużo uwagi poświęca odpowiedniemu światłu, jakie pada na obraz. Przy niektórych pracach widać to w szczególny sposób, gdy sprawia ono, że obraz wydaje się „ożywać”.

Stanisław Brajer podkreśla, że nie każdy musi rozumieć jego obrazy, najważniejsze jednak, by trafiały one do serc i duszy odbiorców.

Niech energia barwna staje się zwycięskim "GŁOSEM" walczącym z "MILCZENIEM"
Stanisław BrajerGoście sobotniego wernisażu mieli wyjątkową okazję, by zdobyć dzieła artysty. W czasie wystawy można było zakupić los, który trafiał do specjalnej kuli. Następnie wylosowano 10 szczęśliwych losów, a do ich właścicieli trafiły obrazy artysty, które powstały specjalnie z tej okazji. Uczestnicy loterii nie wiedzieli jak wyglądają dzieła, ponieważ otrzymywali je już po losowaniu, zapakowane w ozdobny, świąteczny papier. Na twarzach zwycięzców próżno było jednak szukać rozczarowania - obrazy zdecydowanie trafiły do serc nowych właścicieli.

Był to kolejny wernisaż, który odbył się w murach redakcji portalu Codzienny Poznań, który rozwija swoją działalność w zakresie kultury. Planowane są kolejne wystawy i współpraca z równie znanymi artystami.

Patronat nad wystawą objęła telewizja WTvK oraz portale codziennypoznan.pl i iPolska24.pl. Główny mecenat wystawy objęły dwie zacne firmy Schlosser Heiztechnik Gruppe Polska oraz firma Regum.

Schlosser Heiztechnik Gruppe Polska Sp. z o.o. jest producentem głowic termostatycznych i armatury grzewczej. Wizytówką firmy są pełne elegancji i efektowne serie produktów, dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Strategia produktowa determinuje inicjatywy oraz działania firmy i dzięki, niespotykanej u innych producentów różnorodności, obecnie możemy się pochwalić jedną z najciekawszych ofert na polskim rynku, co potwierdza rosnąca lista stałych klientów.

Firma Regum jest niewątpliwym liderem na Polskim rynku w regeneracji układów zawieszenia wszelki typów pojazdów. Firma działa nieprzerwanie od 30 lat, i specjalizuje się w naprawie elementów zawieszenia do samochodów osobowych. Prowadzi również renowację wraz z naprawą części do samochodów zabytkowych.

Partnerami w wernisarzu były firmy Infiniti Poznań Komorniki , Samsung Polska, i Port Lotniczy Ławica.

Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za liczne przybycie. Mamy nadzieję że czas spędzony w towarzystwie tak wyjątkowych prac długo zostanie w Państwa pamięci.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1